Dzień Strażaka zd

4 maja obchodzimy Dzień Strażaka, święto tych, którzy pełnią niebezpieczną, pełną zagrożeń służbę ratowniczą. Praca Strażaków jest niezwykle ważna - daje wszystkim poczucie bezpieczeństwa, możemy na Nich liczyć o każdej porze dnia i nocy.
Z okazji Dnia Strażaka w imieniu własnym, Przewodniczącej Rady Miejskiej w Nowogrodźcu Antoniny Szelechowicz oraz Radnych Rady Miejskiej w Nowogrodźcu pragnę złożyć serdeczne podziękowania wszystkim Druhnom i Druhom Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy i Miasta Nowogrodziec oraz Strażakom Państwowej Straży Pożarnej za wielki dar serca, jakim jest działalność ratownicza i bezinteresowna służba drugiemu człowiekowi, za wychowanie młodzieży w duchu pomocy drugiemu człowiekowi i służenia lokalnej ojczyźnie, za szanowanie i pielęgnowanie tradycji pożarnictwa ochotniczego.
Dziękuję za wykazywanie pełnej gotowości i ofiarnej postawy w prowadzonych działaniach ratowniczych oraz zdecydowanej postawy w akcjach ratowniczych, w czasie których śpieszycie z pomocą chroniąc życie, zdrowie i mienie mieszkańców.
Życzę Wam bezpiecznych powrotów z akcji, wiele satysfakcji z pracy zawodowej, niewyczerpanej siły, wyrozumiałości bliskich w zmaganiu się z trudami bycia Strażakami, dużo szczęścia i zdrowia dla Was i Waszych rodzin.

                                                                                                         Z wyrazami uznania i szacunku

                                                                                                                                    Burmistrz Nowogrodźca
                                                                                                                                             Robert Relich