Z przyjemnością informujemy, że w pierwszej połowie czerwca br. zakończyła się budowa boiska wielofunkcyjnego w Czernej. Boisko zlokalizowane jest w najbliższej okolicy Szkoły Podstawowej im. Górników Surowców Mineralnych w Czernej.

Boisko zostało wyposażone w dwa zestawy do koszykówki, dwa zestawy bramek do piłki ręcznej/nożnej, zestaw wielofunkcyjny (siatkówka, tenis, badminton). Na terenie obiektu zamontowane zostały urządzenia małej architektury, m.in. kosze na śmieci.

W związku z tym, że na boisku wykonana została bezpieczna nawierzchnia poliuretanowo-gumowa typu 2S, bardzo prosimy o używanie odpowiedniego obuwia na płaskiej podeszwie.

Cieszymy się, że wykonawca zakończył prace w terminie umownym, dzięki czemu młodzież będzie mogła korzystać z obiektu już podczas najbliższych wakacji szkolnych.

Z nowego boiska można również korzystać wieczorem, dzięki zamontowaniu słupów oświetleniowych.

Jest to obiekt przeznaczony dla wszystkich Mieszkańców naszej gminy. Zachęcamy serdecznie Państwa do korzystania z niego.

W miniony weekend ostatnie spotkania ligowe sezonu 2017/2018 rozegrały drużyny seniorskie, walczące o awans do wyższych klas rozgrywkowych.
Zarówno zespół Orła Gościszów, występujący w Klasie B, jak i Chrobrego Nowogrodziec, występujący w Klasie A, wygrały swoje mecze i uzyskały awans do wyższych klas rozgrywkowych.
W przyszłym sezonie drużynę z Gościszowa zobaczymy w Klasie A, natomiast zespół z Nowogrodźca w Klasie Okręgowej.

>>Więcej - Gminne Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu<<

Dnia 10 czerwca 2018 roku w Gierałtowie odbyła się IX edycja „Święta Kresowego”, upamiętniająca 72. rocznicę przesiedleń z Kresów Wschodnich. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 13.00 Mszą Świętą Odpustową w Kościele Parafialnym pw. Św. Antoniego z Padwy w Gierałtowie.
Po nabożeństwie Goście i Mieszkańcy Gierałtowa w asyście pocztów sztandarowych i Ochotniczej Straży Pożarnej z Gierałtowa wzięli udział w Apelu Pamięci pod pomnikiem ku czci Polaków poległych na Kresach Wschodnich w latach 1939 - 1945.

>>Relacja Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu<<