Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich oraz Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski podpisali umowę, w ramach której Gminie Nowogrodziec została przyznana dotacja celowa w wysokości 3 000,00 zł. z przeznaczeniem na dofinansowanie zadania pn. „Zakup radiotelefonów nasobnych dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Wykrotach”.

W ramach zadania do Strażaków ratowników z OSP Wykroty trafią dwa radiotelefony nasobne – przenośne wysokiej klasy, posiadające możliwość pracy w trybie analogowym oraz w trybie cyfrowym.

Organizacja łączności podczas działań ratowniczo – gaśniczych prowadzonych przez jednostki ochrony przeciwpożarowej ma niejednokrotnie kluczowe znaczenie dla skuteczności prowadzonych działań.

Zastępy ratowników OSP wyposażone w nowoczesny sprzęt, zapewniają skuteczną pomoc społeczności lokalnej. Inicjatywa wyposażenia OSP Wykroty w nowy sprzęt łączności znajduje pełne uzasadnienie operacyjno – taktyczne.

>>Przeżyjmy to jeszcze raz - relacja filmowa z przebiegu VI Jarmarku Garncarskiego Wielki Garniec z Nowogrodźca nad Kwisą<<

Robert Relich, Burmistrz Nowogrodźca, z całego serca dziękuje wszystkim Mieszkańcom Gminy i Miasta Nowogrodziec za współpracę i udział we wspólnym świętowaniu!

16 października obchodzimy Święto Patronki Gminy i Miasta Nowogrodziec - Świętej Jadwigi Śląskiej.

Święto to ustanowiono Uchwałą Nr LV/393/10 Rady Miejskiej w Nowogrodźcu z dnia 22 stycznia 2010 roku.

Dla uczczenia Gminnego Święta w dniu dzisiejszym o godz. 18.00 w kościele parafialnym p.w. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Nowogrodźcu odbędzie Msza Święta w intencji Mieszkańców Gminy i Miasta Nowogrodziec.

>>Więcej o Świętej Jadwidze Śląskiej - Patronce Gminy i Miasta Nowogrodziec<<

Jesteśmy w gronie najlepszych!

>>Małymi krokami do przodu - od wielu lat, część 2<<