Kształtowanie zd

W dniach od 18 maja do 22 maja 2015 roku wszystkie grupy wiekowe Przedszkola Publicznego w Nowogrodźcu wzięły udział w realizacji bloku tematycznego pt. „Gdzie jest czystość, tam jest zdrowie”. Celem tego projektu było kształtowanie właściwych nawyków zdrowotnych i higienicznych. Podczas realizacji zajęć profilaktycznych dzieci dowiedziały się, jak ważne jest prawidłowe mycie rąk oraz co robić, by ustrzec się chorób. Słuchały wierszy i piosenek, które wprowadziły ich w tematykę prozdrowotną, obejrzały również filmy pt. „Higiena” z cyklu „Kubuś” oraz „Mycie zębów”. Poznały ulubione miejsca bakterii, ich rodzaje oraz przybory potrzebne do higieny osobistej.

Dzieci również wzięły udział w zajęciach prowadzonych przez Panią Beatę Mrozik – przedstawicielkę Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Bolesławcu, która opowiedziała przedszkolakom o tym, jak prawidłowa higiena rąk może zapobiec wielu groźnym chorobom, zwłaszcza wieku dziecięcego. Zwróciła także uwagę na odpowiednie stosowanie chusteczek higienicznych oraz zademonstrowała czynności, jakie należy wykonać, aby mycie rąk można było uznać za prawidłowe. Następnie dzieci pod okiem Pani Beaty trenowały staranne mycie rąk.

Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach, wykazały się dużą wiedzą dotyczącą higieny, zachorowań, zdrowego odżywiania. Nauka połączona z zabawą okazała się dobrym sposobem nabywania ważnej wiedzy, jak i umiejętności praktycznych, potrzebnych w codziennym życiu.

Zachęcamy wszystkich rodziców do kształtowania prawidłowych postaw zdrowotnych swoich dzieci.

Kształtowanie zdjęcia

Źródło: Przedszkole Publiczne w Nowogrodźcu