Turniej ortog. zd

Dnia 27 maja w Miejskim Zespole Szkół nr 2 w Bolesławcu odbył się XI Powiatowy Turniej Ortograficzny pod hasłem „SPOTKANIE Z POEZJĄ”. Organizatorem wydarzenia było Powiatowe Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr w Bolesławcu.

Do etapu powiatowego zakwalifikowało się 67 osób i to one rywalizowały o tytuł Mistrza Ortografii. Najlepsza w tej dziedzinie okazała się Aneta Mrozińska, uczennica klasy VI Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gościszowie, która uzyskała najwięcej punktów (97,5) i zdobyła I miejsce oraz tytuł Laureata Powiatowego Konkursu Ortograficznego. Do grona laureatów zakwalifikowała się także Dominika Janicka, również ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gościszowie, która zdobyła 94 punkty i zajęła V miejsce. Opiekunem uczennic jest nauczycielka języka polskiego Pani Teresa Buryła.

Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich serdecznie gratuluje sukcesu i życzy Anecie Mrozińskiej oraz Dominice Janickiej kolejnych wygranych, dobrych wyników w nauce, dużo zdrowia, szczęścia i radości.

Turniej ortogr

Źródło: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gościszowie