razem zd

Dnia 16 grudnia 2016 roku uczniowie Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Nowogrodźcu wzięli udział w uroczystej Gali podsumowującej tegoroczną edycję projektu: „Razem w pełni sprawni”. W naszej placówce oświatowej już po raz trzeci był realizowany ten niezwykle wartościowy projekt uczący tolerancji, empatii i szacunku dla drugiego człowieka.

W ramach podsumowania przedsięwzięcia grupa uczniów pod opieką Pani Joanny Mudrak opracowała scenariusz i przygotowała krótki film propagujący właściwe postawy i zachowania wobec osób niepełnosprawnych. W realizację projektu szczególnie zaangażowali się: Wiktoria Kozer, Marcel Broński, Paweł Wielogórski, Jakub Wójtowicz i Robert Tworek. Wyrazy uznania należą się wszystkim uzdolnionym gimnazjalistom, w szczególności - Robertowi, który sfilmował i dokonał profesjonalnego montażu scen filmowych wraz z udźwiękowieniem.

Uroczystego wręczenia statuetek dla twórców najlepszych etiud filmowych dotyczących niepełnosprawności, tolerancji, akceptacji różnorodności i szacunku dla drugiego człowieka dokonano w Dolnośląskim Centrum Filmowym. Nasi uczniowie otrzymali dwie nominacje do nagrody - za zdjęcia i dla aktora drugoplanowego. Ostatecznie statuetkę otrzymał Paweł Wielogórski w kategorii - aktor drugoplanowy.

Serdecznie gratulujemy sukcesów i wysokiego wyróżnienia dla naszych utalentowanych uczniów!

Źródło: Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Nowogrodźcu