Pan Fleszar

>>Zapraszamy Państwa do obejrzenia relacji TV Łużyce p.t. Gabriel Fleszar o uzależnieniach<<

Dnia 23 marca br. w auli Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu odbyły się warsztaty dla młodzieży dotyczące profilaktyki uzależnień od substancji psychoaktywnych pt. Wolności oddać nie umiem. Uczniowie z Gimnazjum im. Adama Mickiewicz w Nowogrodźcu gościli Pana Gabriela Fleszara, artystę z Krakowa. Artysta opowiedział uczniom o swoim własnym nałogu, jakim jest palenie papierosów. Podzielił się również swoimi rozważaniami na temat uzależnien, z którymi zmagali się jego znajomi. Historia o dawnym przyjacielu, który przez uzależnienie od narkotyków zrujnował swoje życie, poruszyła uczniów.

W trakcie warsztatów Pan Gabriel Fleszar wykonywał piękne utwory muzyczne, jak "Nie pytaj o Polskę", "Miałem kiedyś wielki Dom" oraz własny utwór "Kropla deszczu". 

Warsztaty z młodzieżą przebiegały w miłej, przyjaznej atmosferze. Uczniowie zapamiętają spotkanie z artystą i, wierzymy, wyciągną wnioski, by nie popełniać błędów życiowych, które niszczą własne życie oraz życie osób bliskich. 

Warsztaty profilaktyczne w atrakcyjnej oprawie muzycznej odbyły się również w Zespole Szkół im. Józefa Pilsudskiego w Nowej Wsi oraz w Gimnazjium im. Ireny Dendler w Wykrotach.

Przedsięwzięcie zostało w całości sfinansowane z budżetu Gminy Nowogrodziec.

Wolności oddać nie umiem