LEKCJA Z MISTRZEM zd

Najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu (z klas: I a, I b, II b i II d) mieli fantastyczną lekcję tenisa stołowego.
Dnia 24.03.2017 gościliśmy paraolimpijczyka – Pana Piotra Grudnia - medalistę letnich igrzysk paraolimpijskich, mistrzostw świata i Europy, a jednocześnie wujka jednego z uczniów klasy II b - Michała Tryniszewskiego. Pan Piotr Grudzień przybył do naszej szkoły na zaproszenie nauczycielek realizujących program Mały Mistrz – Pani Jadwigi Zborowskiej i Pani Moniki Maciaszek-Zdunek.
Nasz gość opowiedział nam o swoich sukcesach, porażkach, ciężkiej pracy i szlifowaniu charakteru. Pochwalił się medalami. Podpowiedział, co robić, by zostać zdyscyplinowanym i wzorowym sportowcem. Przeprowadził fantastyczne zajęcia tenisa stołowego. Wszyscy uczniowie mieli możliwość zagrania z Mistrzem. Pan Piotr uczył, jak fachowo trzymać rakietkę i jak odbijać piłeczkę. Mówił nam, że nie wystarczy sam talent, aby zostać mistrzem sportu. Tylko żmudny i systematyczny trening czyni mistrza! Na zakończenia pan Piotr Grudzień rozdał wszystkim autografy ze swoim zdjęciem i obejrzał występ wokalno-taneczny uczniów naszej szkoły.
Nasz gość zrobił na wszystkich ogromne wrażenie. Mistrz paraolimpijski prywatnie jest bardzo sympatycznym, kontaktowym człowiekiem i jak rzadko kto, potrafił zjednać sobie wszystkie dzieci, które z entuzjazmem zadawały mu szereg nurtujących je pytań. Mamy nadzieję, że tak świetnie rozpoczęta współpraca, przyniesie nam i naszemu Mistrzowi wiele satysfakcji i przyjemności oraz zachęci naszych uczniów do próbowania swoich sił w różnych dyscyplinach sportowych.
Monika Maciaszek-Zdunek, Jadwiga Zborowska
Piotr Grudzień jest zawodnikiem klubu sportowego Start Zielona Góra, studentem socjologii na Uniwersytecie Zielonogórskim. Jest członkiem kadry narodowej i paraolimpijskiej mężczyzn w Polsce w tenisie stołowym; uczestnikiem letnich igrzysk paraolimpijskich. W Pekinie w 2008 wywalczył srebrny medal w grze pojedynczej, w Londynie w 2012 zdobył w grze drużynowej złoty medal, w Rio de Janeiro zajął trzecie miejsce w grze pojedynczej i drużynowej. Źródło: www.wikipedia.pl

Lekcja z mistrzem zdjęcia

SP w Nowogrodźcu