Bezpieczny przejazd zd

Mając na względzie troskę o życie i zdrowie kierowców, pieszych oraz rowerzystów, mogących stać się ofiarami wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych, 22 marca 2017 r. funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Węglińca odwiedzili Szkołę Podstawową im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu.
W ramach kampanii Bezpieczny przejazd - „Zatrzymaj się i żyj!”, funkcjonariusze SOK, tj. st. przod. Olszewski Andrzej oraz st. przod. Mazurkiewicz Marek, przeprowadzili warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas trzecich naszej szkoły. Podczas tych spotkań pracownicy SOK uczyli dzieci, jak i gdzie bezpiecznie przechodzić przez tory, co może im grozić kiedy będą przechodzić przez torowiska „na dziko” oraz, że warto dawać dobry przykład innym. Jednocześnie dzięki spotowi zaprezentowanemu przez funkcjonariuszy, uczniowie mogli sobie uzmysłowić, jakie konsekwencje mogą nieść za sobą dewastacja i kradzież elementów trakcji klejowej. Dodatkową atrakcją spotkania był „Rasti”- pies służbowy patrolowo-obronny i pokaz jego tresury. „Rasti” wykazał się wielkim oddaniem dla swojego przewodnika i spokojem w jakże trudnych warunkach pracy.
Wszyscy uczniowie wysłuchali prelekcji w wielkim skupieniu i z zaciekawieniem, o czym mógł świadczyć bezmiar pytań kierowanych do funkcjonariuszy Służby Ochrony Kolei.

Uczniowie i grono pedagogiczne dziękują za możliwość skorzystania z tak interesujących prelekcji i z niecierpliwością czekają na kolejne spotkania.

bezp tile

                                                                    SP w Nowogrodźcu