Tydzień prof zd

W dniach 20-24 marca w Zespole Szkół im. J. Piłsudskiego w Nowej Wsi, odbył się Tydzień Profilaktyki. Celem akcji jest motywowanie uczniów do podejmowania wyzwań, przeciwstawiania się przeciwnościom losu, walki z uzależnieniami oraz promowanie zdrowego stylu życia.
W tych dniach dla uczniów odbyły się warsztaty, prelekcje, koncerty i występy.
W poniedziałek 20 marca, uczniowie z klas IV-VI i I-III gimnazjum obejrzeli film pt.”Cyrk Motyli”, w którym główną rolę gra Nick Vujicic - znany na całym świecie mówca motywacyjny.
Film miał być inspiracją do refleksji nad swoimi wyborami, przezwyciężaniem codziennych trudności, mierzeniem się ze swoimi słabościami.
21 marca, czyli „Pierwszy Dzień Wiosny”, na długo pozostanie w pamięci uczniów. Tak wesoło i radośnie, ale i zdrowo, profilaktycznie i motywacyjnie już dawno nie było. Z inicjatywy Pani pedagog – Elżbiety Żak, w szkole pojawiło się mnóstwo ciekawych osób. Odbyły się spektakle profilaktyczne i warsztaty w szkole podstawowej. Natomiast gimnazjaliści spotkali się z Panem Tomaszem Bilickim (prezesem) i wolontariuszami Fundacji Innopolis, której głównym zadaniem jest wsparcie finansowe i organizacyjne w realizacji pasji młodzieży.
Spotkanie z przedstawicielami Klubu Liderów Młodzieżowych z pewnością przekonało naszych uczniów, że motywacja, poświęcenie i konsekwencja w realizacji pasji prowadzi do spełnienia marzeń.
Zdrowo i wesoło przywitali wiosnę uczniowie klas 0 – III Szkoły Podstawowej.
Każda z klas przygotowała piosenkę o warzywach lub owocach, dodatkowo klasa II B przedstawiła spektakl „Witaminki”. 
Odbył się również turniej piłki nożnej szkoły. Na koniec – tradycyjnie odpalono ognisko, przy którym można było upiec kiełbaski i „uzupełnić” energię po dniu pełnym wrażeń.
Środa, 22 marca, to dzień promowania zdrowego, aktywnego spędzania czasu wolnego. Uczniowie na przerwach mieli możliwość pogrania w gry planszowe, ruchowe, mogli kolorować antystresowe kolorowanki. Dużą popularnością cieszyła się trochę już zapomniana gra w klasy. Młodzież sięgnęła również po książki i czasopisma.

W czwartek, 23 marca, w szkole odbył się koncert profilaktyczny, którego wykonawcą był Pan Gabriel Fleszar – polski muzyk, piosenkarz oraz aktor, znany z głównej roli w filmie pt. „Sezon na leszcza”. Po koncercie przyszedł czas na spotkania z funkcjonariuszami Komendy Policji w Bolesławcu, którzy omówili zasady bezpieczeństwa na wypadek ataku terrorystycznego.

Tydzień Profilaktyki zakończono 24 marca prelekcją na temat uzależnień, przeprowadzoną przez Panią Beatę Mrozik z Sanepidu w Bolesławcu. Na spotkaniu uczniowie poszerzali wiedzę na temat różnego rodzaju uzależnień i walki z nimi.

Uczniowie oraz grono pedagogiczne Zespołu Szkół im. J. Piłsudskiego w Nowej Wsi kierują podziękowania do Burmistrza Nowogrodźca Roberta Relicha za finansowe wsparcie w realizacji wszystkich działań profilaktycznych.

 Tydzień

Zespół Szkół im. J. Piłsudskiego w Nowej Wsi