Uroczyste wręczenie Stypendiów Burmistrza Nowogrodźca

W dniu 16 października 2024 roku w Auli Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu miała miejsce uroczystość wręczenia uczniom stypendiów Burmistrza Nowogrodźca oraz gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej.
Nagrodzeni uczniowie swoją ciężką pracą, wzorową postawą oraz wyjątkowymi osiągnięciami w nauce i sporcie zasłużyli na to prestiżowe wyróżnienie.
Wręczane dyplomy gratulacyjne przez Panią Joannę Świder Burmistrz Nowogrodźca to indywidualne wyróżnienia dla dzieci i młodzieży, których wiedza i zainteresowania wykraczają poza ogólne przyjęte ramy nauczania. Są motywacją do podejmowania nowych wyzwań i doskonalenia swoich umiejętności, ożywiają pozytywną rywalizację oraz sprzyjają rozwijaniu uzdolnień.
Wyróżniono:
• stypendiami naukowymi – 14 uczniów:
1) ze Szkoły Podstawowej im. Górników Surowców Mineralnych w Czernej: Antoninę Szkrabko, Zuzannę Kaczor.
2) ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gierałtowie: Zuzannę Gruda,
3) ze Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu:
Marlenę Orawiec, Hannę Kot, Alishę Jolie Hentschel,
4) ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Wykrotach: Natalię Czurejno, Paulinę Nitarską, Martynę Filistyńską, Lenkę Rosińską, Magdalenę Kojder, Jana Sawickiego, Mateusza Rudko,
5) ze Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Nowej Wsi: Bartosza Kukawskiego.
• indywidualnym stypendium sportowym: Magdalenę Bartuś ze Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu;
• drużynowym stypendium sportowym – Drużynę RUGBY TAG kl. V-VI ze Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu, w składzie: Lena Wojtczak, Maja Omiatacz, Magdalena Wołoszyn, Jagoda Berczuk, Marika Łysy, Radosław Kopała, Bartfłomiej Szewczyk, Jakub Marek.
• drużynowym stypendium sportowym – Drużynę RUGBY TAG kl. IV ze Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu, w składzie: Magdalena Stroczyńska, Hanna Wacyk, Kamil Majewski, Szymon Ładocha, Darian Hentschel, Hanna Antoniszyn, Anastazja Żaczek, Karol Pawlak;
• drużynowym stypendium sportowym – Drużynę RUGBY TAG ze Szkoły Podstawowej im. Górników Surowców Mineralnych w Czernej, w składzie: Krzysztof Klecha, Tomasz Czachara, Maja Rutyna, Marcin Śnieżek, Martyna Fecyk, Artem Izvorskyi, Aleksandra Mierzwa, Antonina Szkrabko.
Nauczyciele przekazują uczniom wskazówki niezbędne do zrozumienia współczesnego świata. Kształcą umiejętności, które staną się podstawą ich życiowych sukcesów i źródłem samorealizacji. Jest to wielka odpowiedzialność oraz zadanie, któremu Nauczyciele i Wychowawcy stawiają czoła każdego dnia.
Dla pedagogów, którzy wyróżniali się w roku szkolnym 2023/2024 ciekawymi i niekonwencjonalnymi metodami nauczania, inspirującymi pomysłami i olbrzymim zaangażowaniem w pracę z uczniami zostały przyznane Nagrody Burmistrza Nowogrodźcaz okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Wyróżniono w ten sposób:
1) Panią Izabelę Żukowska-Maziarz – Dyrektora Przedszkola Publicznego
w Nowogrodźcu,
2) Pana Piotra Fedorowicz – Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II
w Gierałtowie,
3) Pana Monikę Kamińską – nauczyciela Szkoły Podstawowej im. Górników Surowców Mineralnych w Czernej,
4) Panią Krystynę Kędzia - Wicedyrektora Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu,
5) Panią Jadwigę Zborowską - nauczyciela Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu,
6) Panią Ewelinę Szuter – nauczyciela Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gierałtowie
7) Panią Luizę Kościelny – Wicedyrektora Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Wykrotach,
8) Panią Beatę Jachimowicz – nauczyciela Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Wykrotach,
9) Panią Małgorzatę Stadnik-Andrzejczak - nauczyciela Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Wykrotach,
10) Panią Dorotę Broda – Kierownika filii Przedszkola Publicznego w Nowogrodźcu.
Ogromne podziękowania i gratulacje za trudną, codzienną pracę na rzecz swoich jednostek oświatowych otrzymali:
1) Pani Urszula Troszczak-Krzywdzińska – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu,
2) Pani Magdalena Pietrzak – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Górników Surowców Mineralnych w Czernej,
3) Pani Karolina Jackowska – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Nowej Wsi.
Wyróżniono również Panią Małgorzatę Pająk-Woś – Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Wykrotach, która rozpoczęła swoją ścieżkę zawodową na stanowisku kierowniczym.
Otrzymanie Stypendium jest nie tylko wyróżnieniem - to sukces, który nie byłby możliwy bez udziału rodziców, ich zainteresowania, rozwijania zdolności, wspierania pasji swoich dzieci. Wszystkim nagrodzonym uczniom oraz ich Rodzicom złożono serdeczne gratulacje.
Zdjęcia dzięki uprzejmości SP w Wykrotach.
Na skróty
- Budżet
- Sesje i Komisje Rady Miejskiej
- Wnioski Klubów Radnych o dostęp do informacji publicznej
- Mapa Gminy
- Podatki i opłaty lokalne
- Zgłoszenie awarii oświetlenia ulicznego
- Ochrona danych osobowych
- Odpady komunalne
- Nieodpłatna pomoc prawna
- Nieodpłatne poradnictwo obywatelskie
- E-dziennik
- Zgłaszanie nieprawidłowości / ochrona sygnalistów
- Dofinansowanie dla pracodawców
- Profilaktyka uzależnień
- Komunikaty zarządzania kryzysowego
